Polski

Dlaczego nauczyciele w Lambeth College stajkują

Zarząd Lambeth College’u wprowadza nowe umowy o pracę dla nowych nauczycieli i dla obecnie zatrudnionych nauczycieli, którzy chca zmienic liczbę godzin pracy albo dostają awans. W rezultacie, w przyszłości wszyscy zatrudnieni przez College będą pracować na zasadach wyznaczonych przez nowe umowy o pracę. Nowe umowy o pracę wymagają, aby nauczyciele uczyli dodatkowe 2 godziny w każdym tygodniu, mieli krótsze wakacje, dostawali mniej pieniędzy na zwolnieniu chorobowym i na urlopach macierzyńskich.

Zarząd twierdzi, ze musimy zaakceptowac te zmiany, bo rząd daje teraz College’owi mniej dotacji. Jednak dotatkowym problemem jest to, że College pożyczył mnóstwo pieniędzy na rozbudowę i remont Clapham Centre, podczas gdy budynki w innych centrach sie rozspypują.

Zwiazek Zawodowy Nauczycieli UCU powiedzial Zarządowi Collegu, że wprowadzanie nowych umów o pracę to powazny blad, i poprosił o ich wycofanie. Nauczyciele w Collegu nigdy wcześniej nie pracowali tak ciężko jak teraz. Tak jak inne instytucje państwowe, wszystkie College od wielu lat mają obcinane dotacje, a nauczyciele mają coraz wiecej papierkowej roboty, co wywiera na nich dużą presję. My, nauczyciele, jestesmy juz zmęczeni i zestresowani. Jezeli bedziemy musieli uczyć więcej godzin w tygodniu, będziemy mieli mniej czasu na przygotowywanie lekcji i poprawianie prac domowych, przez co jakość nauczania się pogorszy. Nie będziemy mieli dość czasu aby wystarczająco pomagać naszym studentom w nauce i przygotowywać ich do egzaminow. Jesli nasze wakacje bedą krótsze, bedziemy mieli mniej czasu na przebywanie z naszymi rodzinami i na odpoczynek. Nauczyciele będą chorowali i lekcje będą częściej odwolywane.

Zarząd Lambeth College’u odmówil wycofania nowych umów o pracę, więc Związek Zawodowy Nauczycieli UCU ogłosił spór z Zarządem College’u. Kiedy nie można osiągnąć porozumienia poprzez rozmowy, strajk jest jedynym sposobem, w jaki można wywrzeć nacisk na Zarząd. Nauczyciele zagłosowali za rozpoczęciem od 3 czerwiec strajku na czas nieokreślony, ponieważ chcą zmusić Zarząd do wycofania nowych umów o pracę.

Mamy nadzieję że Wy, nasi Studenci, rozumiecie, że martwimy i troszczymy się o jakość nauczania w Lambeth College. Prosimy Was abyście poparli swoich nauczycieli.

Prosimy, pokażcie poparcie dla nas podczas strajku:

Nie przechodźcie przez kordon protestujacych pod budynkami Collegu i nie wchodźcie do żadnego z budynków College’u podczas trwania stajku

Podpiszcie naszą petycję, w której prosimy Zarząd Lambeth College’u o wycofanie nowych umów o pracę

Wyslijcie emaila do dyrektora, Marka Silvermana, msilverman@lambeth.ac.uki napiszcie mu, że popieracie swoich nauczycieli i że powinien wycofać nowe umowy o pracę

Zalogujcie się na naszą stronę na Facebook i zobaczcie, jakie zajęcia przygotowaliśmy dla Was na czas trwania strajku

Przyjdźcie pod Brixton, Vauxhall or Clapham Centre i pokażcie poparcie dla nauczycieli protestujących pod budynkiem

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s